fbpx
 

Ramowy plan dnia na półkoloniach w wakacje:

Każdy dzień na turnusie półkolonie letnie Wrocław 2024 realizowany jest zgodnie z następującym schematem:

 • 08.00 – 08.20 – zabawy integracyjne w klasie lub gry sportowe na sali gimnastycznej
 • 08.20 – 09.00 – pierwsze śniadanie
 • 09.00 – 10.30 – tematyczny blok edukacyjny
 • 10.30 – 11.00 – drugie śniadanie
 • 11.00 – 12.30 – blok sportowy (gry zespołowe, zawody sportowe, plac zabaw)
 • 12.30 – 14.00 – tematyczny blok edukacyjny
 • 14.00 – 14.30 – dwudaniowy obiad
 • 14.30 – 16.00 – tematyczny blok edukacyjny z podwieczorkiem
 • 16.00 – 17.00 – blok sportowy (gry i zabawy na świeżym powietrzu lub na sali gimnastycznej)

 

Ramowy plan dnia może ulec niewielkim modyfikacjom w zależności od grupy wiekowej, aby uwzględnić jej specyfikę – na przykład krótsze czasy trwania bloków w przypadku dzieci najmłodszych. Niezależnie jednak od tego, plan dnia zawsze składa się z tematycznych bloków edukacyjnych oraz bloków sportowych tak, aby zapewnić dzieciom atrakcyjną i zrównoważoną formę spędzenia czasu na półkoloniach.

 

Tematyczny blok edukacyjny to zajęcia przewidziane programem danej grupy – wszystkie szczegóły znajdą Państwo w zakładkach poświęconych poszczególnym grupom tematycznym tj. Mały Odkrywca, Mały Konstruktor, Mały Artysta. Każde dziecko w ramach wybranego turnusu (grupę Mały Konstruktor, Mały Artysta czy Mały Odkrywca – wybiera się na cały tydzień dla dziecka), codziennie uczestniczy w kilku blokach edukacyjnych. Blok sportowy to zajęcia ogólnorozwojowe organizowane dla wszystkich grup tematycznych. W czasie bloku sportowego dzieci uczestniczą w zajęciach na sali gimnastycznej i/lub na świeżym powietrzu. Dzieci mogą wybierać spośród 2-3 alternatywnych form zajęć sportowo rekreacyjnych każdego dnia:

 • piłka nożna – dedykowana dla dzieci, które chcą zdobyć czy udoskonalić swoje umiejętności z piłki nożnej oraz zagrać w gronie uczestników kilka meczy,
 • sporty zespołowe – w której dzieci grają w dwa ognie, koszykówkę, unihokeja, tenis stołowy i inne,
 • zabawy sportowe – dedykowana dla dzieci młodszych, gry ruchowe na sali gimnastycznej (berek, zbijak, wyścigi itp.) oraz zabawy na dworze (plac zabaw lub zabawy mobilizujące dzieci do aktywności ruchowej np. strzelanie z łuku, tor przeszkód, gra w tenisa, badmintona).

 

Blok sportowy to również czas integracji z rówieśnikami. Wszystkie chętne dzieci uczestniczą w interesujących zabawach integracyjnych zorganizowanych przez instruktorów (m.in. gry terenowe, podchody). W tych blokach przewidziane jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu przez 2-4 godziny dziennie, chyba że pogoda kategorycznie nam to uniemożliwi. Wyżywienie to smaczne i zawsze świeże posiłki podawane dzieciom w szkole przez wykwalifikowany personel. Pierwsze śniadanie – zupa mleczna, urozmaicone kanapki, parówki. Drugie śniadanie – jogurt, bułka mleczna, budyń. Obiad dwudaniowy- smaczne zupki, kotlet z piersi kurczaka, pierogi, naleśniki, spaghetti. Podwieczorek – baton musli, owoce.

Półkolonie Brainy – metoda prowadzenia zajęć

Półkolonie letnie Wrocław 2024 prowadzone są w oparciu o autorski program Brainy®– zrównoważonego rozwijania zainteresowań dzieci poprzez samodzielne doświadczanie, obserwację i zabawę.

Stosowane przez nas metody zachęcają dzieci do stawiania pytań, sposobów rozwiązań zadań oraz twórczych projektów. Nauczyciel prowadzący zajęcia umożliwia dzieciom wypróbowywanie i weryfikacje przyjętych przez nich pomysłów. Metoda Brainy ® koncentruje się na dziecku jako aktywnym uczestniku zajęć, dbając o to aby wszystkie dzieci w grupie brały czynny udział w zadaniach. Nie pozostawiamy żadnych dzieci z boku. Program charakteryzuje się dużą atrakcyjnością poznawczą dla dzieci dostosowaną do ich wieku. Nie przytłacza ich stertą suchych informacji.

Oprócz elementów edukacyjno-twórczych program charakteryzuje się bogatym blokiem zajęć ruchowo-sportowych na świeżym powietrzu. Nie zapominamy także o rozwoju społecznym, dając dzieciom szansę integracji z rówieśnikami poprzez liczne zadania grupowe, gry zespołowe i zachęcanie dzieci do wspólnej zabawy.

Półkolonie letnie Wrocław 2024 – nasze atuty

W ramach prowadzonych zajęć gwarantujemy:

 • Całodzienną 9-godzinną opiekę nad dzieckiem. Zapraszamy już od godziny 8.00, pociechy można odbierać do godziny 17.00.
 • Wykwalifikowany personel. Pracują z nami nauczyciele ze szkół podstawowych, nauczyciele akademiccy, którzy lubią pracować z dziećmi. Instruktorzy mają kwalifikacje pedagogiczne oraz często dzielą się swoimi prywatnymi zainteresowaniami w ramach prowadzonych zajęć.
 • Pełne wyżywienie: śniadanie (pyszne kanapki, kakao lub herbata), drugie śniadanie (jogurt, zdrowe pieczywo), obiad (dwa dania – zróżnicowane menu, bogate w odżywcze składniki), podwieczorek (owoce, małokaloryczne słodycze).  Gwarantujemy zróżnicowane, świeże śniadania oraz pyszne obiady przygotowywane przez doświadczony personel. Realizujemy diety: bezmleczne, bezglutenowe, bezmięsne.
 • Nielimitowane napoje w ciągu dnia: niegazowana woda mineralna i smakowa dostępna w salach, w których prowadzone są zajęcia.
 • Materiały dydaktyczne na własność dziecka.
 • Niewielkie grupy. Zajęcia prowadzimy maksymalnie w 10-12 osobowych grupach, pozwala to na indywidualne podejście do uczestników półkolonii.
 • Dużo ruchu i świeżego powietrza. Dzieci w każdej grupie uczestniczą 1-2 godziny dziennie w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu – zarówno latem, jak i podczas półkolonii zimowych.
 • Zajęcia w bezpiecznych i przyjaznych obiektach. SP nr 47 przy ulicy Januszowickiej oraz SP nr 15 przy ulicy Morelowskiego we Wrocławiu posiadają dostosowane dla dzieci zaplecze. Dodatkowo sale dydaktyczne, korytarze, sale gimnastyczne w szkołach są po remoncie, co sprawia że wnętrze szkoły wprowadza dobry klimat na spędzanie czasu na półkoloniach. Tereny wokół szkoły są ogrodzone, obejmują boiska, mnóstwo terenu zielonego oraz miejsca na sportowo – zabawową integrację dzieci.
 • Dogodna lokalizacja półkolonii we Wrocławiu. Oba obiekty, gdzie prowadzimy półkolonie (zarówno SP nr 47 przy ul. Januszowickiej, jak i SP nr 15 przy ul. Morelowskiego) znajdują się w dzielnicy Wrocław Krzyki. Lokalizacja szkół pozwala na szybki dojazd samochodem, jak i komunikacją publiczną na półkolonie niemal z każdej części Wrocławia czy okolic. A dzięki położeniu szkół w spokojnej, niskiej zabudowie otoczonej zielenią pozwalają dzieciom poczuć się jak na prawdziwych wakacjach poza miastem.