fbpx
 

Lokalizacja półkolonii Wrocław – Wakacje 2024

W czasie najbliższych wakacji półkolonie Brainy prowadzimy w dwóch placówkach położonych w dogodnych lokalizacjach:

  • w miesiącu lipcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 (ul. Januszowicka 35, Wrocław). Placówka ta mieści się w zielonej dzielnicy Wrocławia Krzyki, tuż przy Parku Południowym, pozwalając na dogodny dojazd do placówki dla osób mieszkających w centrum i na południu Wrocławia. Przy szkole dla dzieci dostępny jest obszerne podwórko, tartanowe boisko i plac zabaw. A wewnątrz placówki sala gimnastyczna i odremontowane sale lekcyjne. Bogata sieć komunikacyjna w otoczeniu SP 47, sprawia, że na półkolonie z łatwością można dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną – tramwajem, czy autobusem;
  • w miesiącu sierpniu przez cztery tygodnie wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 15 (w zmodernizowanym budynku przy ul. Morelowskiego 43, Wrocław). Placówka ta mieści się w spokojnej, willowej dzielnicy Wrocław Oporów z dala od zgiełku ulic, co pozwala dzieciom poczuć się jak na prawdziwych wakacjach poza miastem. Teren szkoły i wokół niej jest bardzo przestronny. Szkoła posiada duże boisko, bieżnię i tor do skoków w dal. Oprócz tego są również dwie sale gimnastyczne. Lokalizacja przy ul. Morelowskiego pozwala na dogodny dojazd dla osób mieszkających lub dojeżdżających do pracy w centrum i na południu Wrocławia. Jednocześnie można dostać się tam także komunikacją publiczną – autobusem.

 

Wśród atutów lokalizacji półkolonii wymienić należy:

  • Placówka oświatowa. Jest to obiekt właściwie wyposażony i spełniający wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz standardy sanitarno-epidemiologiczne.
  • Boisko i obszerny teren przy szkole. Dzieci na naszych półkoloniach codziennie uczestniczą w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu (chyba, że definitywnie uniemożliwi to pogoda). Rozległy bezpieczny obszar wokół szkoły to wymarzone miejsce dla takich aktywności. To tutaj dzieci prowadzą część obserwacji i doświadczeń oraz uczestniczą w grach i zabawach integracyjnych.
  • Place zabaw dla dzieci. Przy SP 47 najmłodsze dzieci mogą bawić się na przystosowanym dla nich atrakcyjnym placu zabaw. W SP 15 przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników półkolonii plac, gdzie mogą korzystać z drabinek, wspinaczki, huśtawek i innego sprzętu dla nich dedykowanego. Oba miejsca znajdują się tuż obok boiska na terenie szkoły, są ogrodzone i w pełni bezpieczne. Tutaj dzieci mogą się zrelaksować i pobawić w grupie rówieśników w czasie wolnym od zajęć tematycznych.
  • Sale gimnastyczne. Jesteśmy przygotowani na niesprzyjającą pogodę, w takiej sytuacji zajęcia sportowe odbywają się w odremontowanych, nowych salach gimnastycznych.
  • Posiłki. Maluchy spożywają posiłki w dedykowanym do tego pomieszczeniu szkoły, które spełnia wszystkie wymagania sanitarne co do wyżywienia dzieci.

Półkolonie Brainy Wrocław Lato 2024 – kadra

Półkolonie organizowane są przez firmę Brainy, która w trakcie roku szkolnego organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci w szkołach podstawowych na terenie Wrocławia – m.in. warsztaty robotyki: http://www.roboty-dla-dzieci.pl.

 

Zatrudniamy nauczycieli i opiekunów, którzy potrafią i lubią pracować z dziećmi. Opiekunów dobieramy do danej grupy tematycznej tak, aby mogli odkrywać przed dziećmi świat ich własnych pasji i inspirować ich własnym przykładem oraz zaangażowaniem. Nasz personel to także pracownicy naukowi oraz osoby zawodowo zajmujące się danym blokiem tematycznym. Dlatego nasza propozycja to możliwość autentycznego rozwoju zainteresowań dziecka. Pracujący z nami nauczyciele mają odpowiednie doświadczenie pedagogiczne oraz przygotowanie merytoryczne do prowadzenia programów półkolonii. Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci – dlatego w każdym module tematycznym znajduje się bogaty program zajęć społecznych i sportowych, opracowany przez pedagogów i nauczycieli wychowania fizycznego.

Czym się kierujemy w pracy na półkoloniach

Dwie najważniejsze zasady, w oparciu o które działamy to:

  • zrównoważony rozwój dziecka – nie polega na bombardowaniu dzieci wrażeniami, lecz rozwijaniu ich zainteresowań przy dużym znaczeniu aktywności ruchowej i rozwoju emocjonalnego w grupie.
  • bezpieczeństwo – dzieci przez cały okres pobytu na półkolonii są pod bacznym okiem opiekunów, dlatego nasze grupy nie liczą więcej niż 10-12 osób.

 

Staramy się aby w trakcie zajęć żadne dziecko nie było pozostawione z boku. W razie potrzeby organizujemy dodatkowe gry i zabawy integracyjne, aby umożliwić maluchom adaptację w nowym miejscu i gronie.